Kupujemy podręczniki szkolne

2018-09-14
Nic nie zachęca do nauki bardziej, niż zapach świeżej farby drukarskiej, który towarzyszy pierwszym dniom owego roku szkolnego. Niestety, taka przyjemność ma swoją cenę. Nie brakuje jednak uczniów, którzy chętnie poświęcą znaczną część swojego kieszonkowego, by kupić nowe podręczniki szkolne.

W zestawie taniej


Popularną praktyką stosowaną przez księgarnie są atrakcyjne rabaty udzielane klientom, którzy kupują cały zestaw książek potrzebnych uczniowi w danej klasie. To dobry sposób, by kupić nowe podręczniki do szkoły w dobrej cenie.
Szukając sposobów na oszczędne zakupy, warto śledzić tendencje ogłaszania przez księgarnie akcji promocyjnych i wyprzedażowych. Skorzystanie z nich może okazać się nie lada atrakcją, gdy za nowe podręczniki szkolne nie zapłaci się dużo drożej, niż za używany komplet odkupiony od starszego kolegi.

Zakupy przez Internet


Nie od dzisiaj wiadomo, że za zakupy internetowe płaci się miej, niż te robione w sklepach stacjonarnych. Nawet, jeśli asortyment dostępny jest w regularnej cenie. Jeśli dojdą do tego różnego rodzaju rabaty, promocje i wyprzedaże – różnica może okazać się znacząca.
Na takie zakupy warto umówić się ze znajomymi. Im bardziej wypchany jest koszyk, tym większego upustu udzieli sprzedawca. Wielu z nich dodatkowo zwolni zamawiającego z kosztów dostawy.