Gry planszowe dla całej rodziny

2018-03-09

Gry planszowe stały się bardzo popularne już kilka lat temu i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. To fantastyczny sposób na spędzenie czasu z rodziną, podczas którego będą wszyscy się dobrze bawić, począwszy od tych najmłodszych do najstarszych członków. Zatem najwyższa pora poznać jakieś ciekawe tytuły, ale też przypomnieć sobie o klasykach, które nigdy nie przestają być nudne.

Monopoly

To jedna z najpopularniejszych gier od wielu lat, przy której emocje sięgają zenitu. Chyba nie ma osoby, która nie bawiłaby się przy niej  świetnie. Co więcej gra ta niesie jeszcze kilka innych korzyści w pakiecie, poza rzecz jasna doskonałą zabawę. Uczy ona bowiem myślenia strategicznego, podejmowania decyzji, a nawet inwestowania w bardzo bezpiecznych warunkach. To zatem doskonały sposób na uczenie dzieci czym są pieniądze oraz jaka jest ich wartość.

Scrabble

Kolejny prawdziwy hit znany doskonale wszystkim miłośnikom gier planszowych. Gwarantuje udaną zabawę, łączy pokolenia, bo można grać przecież parami, starsi z młodszymi członkami rodziny. Co więcej to gra, którą można modyfikować pod swoje potrzeby, na przykład wymyślając wyrazy w języku polskim lub angielskim. W ten sposób można trenować ortografię. Dzieci uczą się zatem czegoś bardzo przydatnego, jednocześnie doskonale się przy tym bawiąc. Dla kogoś, kto nie czyta i nie piszę w języku polskim na co dzień, taki trening jest zawsze przydatny