Czytanie nie takie złe, jak je malują

2018-03-04
Czytanie podobnie jak jazda na rowerze czy relaks przy antystresowych kolorowankach, ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Czytanie książek według uczonych nie tylko zwiększa wiedzę ogólną, ale wpływa również w znaczący sposób na zasób posiadanego słownictwa. Regularne zagłębianie się do literackiego świata ponadto pobudza wyobraźnię (zarówno u dzieci, jak i dorosłych), a także rozwija kreatywność. 

Podręcznik, a może książka popularnonaukowa?


Podręcznik to jeden z najbardziej znienawidzonych rodzajów książki. Wielogodzinne ślęczenie nad różnego typu podręcznikami w okresie szkolnym sprawia, że w dorosłym życiu uczeń rzadziej korzysta z książek naukowych oraz specjalistycznych. 

Na fali nienawiści nie znalazły się jednak książki popularnonaukowe oraz klasyka literatury. Pomimo przymusu zapoznania się z wybranymi pozycjami w czasach szkolnych- nadal święcą one triumfy popularności. Po książki popularnonaukowe szczególnie często sięgają osoby pragnące lekkiego zgłębienia interesującego je tematu. 

Lektura lekturze nie jest równa


Czytanie lektur to obowiązek każdego ucznia. Wydawnictwo WSiP będące jednym z najbardziej znanych wydawnictw naukowych, wyszło naprzeciw potrzebom swoich klientów i stworzyło serię lektur przyjaznych uczniom. 

Aktualnie podręczniki WSiP oraz wydawane przez nich lektury charakteryzują się odpowiednio dobraną czcionką, a także wysoką jakością papieru.