Najpopularniejsze bajki dla dzieci

2017-04-09


Dzieci uwielbiają fantastycznych, niezwykłych bohaterów. To właśnie dlatego maluchy tak chętnie słuchają bajek i opowieści. Jeśli chcemy, by dzieci nie były nastawione negatywnie do książek, powinno się czytać im już od najmłodszych lat, pamiętając jednocześnie, że najlepszą nauką jest po prostu dobry przykład. Oto najpopularniejsze książki dla dzieci, które cieszą najmłodsze pokolenie czytelników już od wielu lat.

C. Collodi, Pinokio

Historia tego drewnianego chłopca jest znana dzieciom niemal na całym świecie. Pinokio książka może być doskonała zarówno na domowe wieczory czytelnicze, jak i w podróż. Nie tylko dzieci, ale również ich rodzice są zachwyceni postacią chłopca, któremu rósł nos, opisaną w książce Pinokio Carlo Collodiego.

Bracia Grimm, Kopciuszek

To bajka, którą kochają przede wszystkim dziewczynki. Bracia Grimm napisali wiele opowiadań dla dzieci, które znane są na całym świecie. Kopciuszek to opowieść o młodej, biednej dziewczynie, która dzięki swej dobroci zyskała wiele. Kopciuszek dorobił się już wielu przeróbek i ciąż jest jedną z najchętniej kupowanych bajek.

H.Ch. Andersen, Księżniczka na ziarnku grochu

Hans Christian Andersen to obok braci Grimm najsłynniejszy autor bajek i opowieści dla dzieci. Księżniczka na ziarnku grochu to opowieść o małej, delikatnej dziewczynce, która okazała się księżniczką. Bajkę tę znaleźć można w wielu wersjach i z przepięknymi ilustracjami.