Jaka bardzo tego pragniesz?

2017-02-09

Siła podświadomość jest bardzo duża, ma niebagatelne znaczenie w naszym codziennym życiu i leży u podstaw naszego pojmowania świata. Taki pogląd niesie też za sobą książka Potęga świadomości, autorstwa Josepha Murphego - http://www.czarymary.pl/p_895188_potega_podswiadomosci_murphy_joseph, irlandzkiego pisarza i filozofa, którego najpłodniejszy okres twórczości przypada na późne lata 50' dwudziestego wieku.


"Chcesz torebkę? Pomyśl o niej"

W książce, pisarz próbuje przekonać do swojej nieco szalonej idei - jeśli o czymś bardzo pomyślisz i nastawisz się pozytywnie do tego, to ta rzecz musi się stać. Autor przywołuje tutaj przykład torebki - pisze, że jeśli pomyślimy o niej wystarczająco mocno, wyobrazimy sobie siebie z tą galanterią, to istnieje bardzo duża szansa, że otrzymamy taką torebkę od kogoś lub w jakiś sposób stanie się ona naszą własnością.


Kontrowersyjna, ale czy prawdziwa?

Książka od lat budzi wiele emocji w czytelnikach, którzy doszukują się w tym tytule również ukrytego sensu. Powieść od lat zbiera zarówno bardzo dobre opinie jak i negatywne, niemniej stanowi na pewno pozycję godną polecenia, zwłaszcza osobom, którym temat samodoskonalenia poprzez rozwój umysłu nie jest obcy, również osoby głęboko wierzące powinny odnaleźć tutaj coś dla siebie.