Książka Potęga teraźniejszości

2017-01-24
W dzisiejszym świecie, w którym tak wiele do powiedzenia mają różnorodne media elektroniczne, coraz mniej osób sięga po standardowe nośniki słowo, jakimi są książki. Jest to niewątpliwy błąd ludzkości i jeśli nie zostanie on szybko zniwelowany, za kilkadziesiąt lat na świecie może nie być zwykłych pisarzy, bo nikt nie będzie chciał czytać ich dzieł. 

Aby ludzie mogli na nowo odkryć książki, które w średniowieczu były zarezerwowane tylko dla elit społecznych, a dzisiaj są dostępne dla wszystkich a nikt ich nie chce czytać, muszą zastanowić się nad sensem czytania. Na pierwszy rzut oka wiele osób może powiedzieć że jest to bez sensu, lepiej w tym czasie zrobić coś innego, coś co bardziej pasuje do "dzisiejszych czasów".

Książka Potęga teraźniejszości Eckhart Tolle pozwoli czytelnikom odpowiedzieć właśnie na pytania w stylu:
- po co?
- dlaczego?
- czy aby na pewno ja?

Jest to jedna z tych pozycji książkowych, która pomaga odkryć samego siebie. Jest to bardzo istotne w świecie, w którym co chwile ktoś mówi nam kim mamy być czy jak mamy żyć.

Oglądając telewizję niemal za każdym razem spotykamy się z jakimś zakazem czy natrętną reklamą, która chce nam wmówić co jest dla nas dobre. Po lekturze książki Potęga teraźniejszości możemy dojść do wniosku, że tylko my wiemy co jest dla nas najlepsze.