Postaw na Joannę Chmielewską

2015-11-16

Jest taka postać, której miłośnikom kryminałów przedstawiać nie trzeba. Jej lekkość pisania, duża doza poczucia humoru oraz niesamowite, wciągające i wielopiętrowe intrygi sprawiają, że od jej książek nie sposób się oderwać. Jeżeli dodamy jeszcze, że chodzi o kogoś z naszego polskiego podwórka - każdy szanujący się miłośnik książek kryminalnych będzie już znał odpowiedź na pytanie - o kim mowa? Bo odpowiedź jest nader oczywista: Joanna Chmielewska.

Postaw na Chmielewską
Książki Joanny Chmielewskiej od lat bawią i zachwycają kolejne pokolenia ludzi. Chmielewska jest też tą z pisarek, których twórczość łączy pokolenia. A to wszystko dlatego, że pisała zarówno dla dzieci, jak i dla młodzieży i dorosłych. Dlatego właśnie z jej twórczością można zapoznawać się przez całe swoje życie. Stawia to Joannę Chmielewską na bardzo dobrej pozycji wśród pisarzy. Bowiem Chmielewska, nigdy się nie kryła z tym, że pisze po prostu dla ludzi. Bez wyróżniania nikogo. I to nie były tylko puste deklaracje - to doskonale widać i czuć w jej twórczości.

Warto postawić na Chmielewską i zapoznać się z jej twórczością - nawet jeżeli nigdy wcześniej nie mieliśmy tej przyjemności - tym bardziej warto jest zacząć.