Bestsellery książkowe Dana Browna

2015-11-28

Dan Brown jest niewątpliwe jednym z najlepszych, amerykańskich pisarzy. To autor wielu powieści sensacyjnych i każda powieść to zawsze bestseller książkowy. Jego książki zostały sprzedane w nakładzie wynoszącym ponad 200 milionów egzemplarzy. Każdy pasjonata książek powinien zainteresować się twórczością amerykańskiego pisarza.

BESTSELLERY KSIĄŻKOWE DANA BROWNA

1. Cyfrowa twierdza
Listę rozpoczyna pierwsza książka pisarza, wydana w 1998 roku. Należy ona do gatunku technothrilleru. Opisuje spisek wymierzony w agencję bezpieczeństwa NASA. Książka zawiera wiele opisów technologicznych, zainteresuje więc pasjonatów matematyki i liczb.

2. Anioły i demony
Druga powieść znanego pisarza. W niej można zapoznać się z głównym bohaterem wielu książek Dana - Robertem Langdonem. Książka zyskała spore uznanie, dzięki niesamowitemu wykorzystaniu ambigramów. To symetryczne, proste rysunki, które według samego Dana są symbolem wiary.

3. Kod Leonarda da Vinci
Na liście bestsellerów Browna nie może zabraknąć "Kodu Leonarda da Vinci". To jedna z najpopularniejszych książek sensacyjnych. Do jej stworzenia autor wykorzystał wiele, starych dzieł m.in. wytwór "Święty Graal, święta krew". Kod Leonarda zapewnił Brownowi uznanie czytelników z całego świata.