Lektury na wakacje - książki kryminalne

2015-06-21

Jeżeli zastanawiacie się, jakie książki warto zabrać ze sobą na wakacje, skorzystajcie z doświadczenia olbrzymiej rzeszy czytelników, którzy zawsze na ten wymarzony dla ciała i ducha okres zaopatrują się w książki kryminalne.

Dlaczego akurat kryminały? Bo żaden inny gatunek nie da wam tego dreszczyku emocji, jaki poczujecie czytając intrygujący kryminał. I nieważne, czy będziecie leniuchować na piaszczystej, nagrzanej od słońca plaży i w tłumie innych plażowiczów korzystać z kąpieli słonecznych, równocześnie zatapiając się w porywającej lekturze, czy może znajdziecie się gdzieś samotnie, wysoko w górach w schronisku, wiedzeni zewem natury i chęcią zdobycia szczytu. Ważne, by w chwilach tych towarzyszył wam najlepszy druh, jakim jest dobry kryminał. Bo nawet jeśli okaże się (co trzeba koniecznie odpukać), że podróż okaże się niewypałem, a wakacje będą nieco mniej udane, niż zakładał plan, książka jest świetnym lekarstwem na wszystkie bolączki.

Książki kryminalne są lekturą niezobowiązującą, którą warto zabrać ze sobą. Nie są wymagające, a lekkie i przyjemne (na swój specyficzny sposób rzecz jasna). I dzięki nim możecie się dowartościować, jeśli po wielu perypetiach w końcu uda się wam rozwiązać zagadki kryminalne. To naprawdę świetna rozgrzewka dla waszych umysłów, które zmuszamy w sposób przyjemny i lekki do intelektualnych potyczek.