Jaka książka na prezent dla nastolatka?

2014-12-10

Okres przedświąteczny to gorączkowy okres przygotowań i oczywiście poszukiwania odpowiednich prezentów. Często trudno jest nam zdecydować się na jakiś prezent, nie wiemy co może ucieszyć naszych bliskich, odkładamy zakupy na ostatnią chwilę, by na końcu kupić coś przypadkowego i… czuć później wyrzuty przy rozpakowywaniu prezentów.

Aby temu zaradzić warto wiedzieć, co może ucieszyć naszych bliskich, a co będzie raczej prezentem nietrafiony. Tak więc jeśli zamierzamy obdarować osobę młodą wówczas warto postawić na popularne i barwne książki z gatunku fantasy, a nie trudne w odbiorze powieści historyczne czy też literaturę faktu.

Dla młodych ludzi literatura to przede wszystkim rozrywka, dlatego też znacznie większym zainteresowaniem cieszą się książki pełne przygód, wartkiej akcji, a także niezwykłych bohaterów, a to wszystko możemy znaleźć właśnie między innymi w książkach z gatunku fantasy.

Oczywiście powinniśmy też pamiętać o charakterze i zainteresowaniach obdarowywanej osoby - jeśli jej pasją jest historia, wówczas powinniśmy rozważyć również zakup książki z gatunku historycznych, chociaż w tym przypadku łatwo o błąd, gdyż nie znając się specjalnie na temacie możemy wybrać książkę, która była już czytana lub nie cieszy się szczególną estymą. Dlatego też wydaje się, że książki z gatunku fantasy są bezpiecznym rozwiązaniem.